A piece for travelers…

1. Le Hotel Daniel

Tak trochu po minulom poste zostanem v nálade Viedne. Viete, čo robí tá loď na streche? Ja viem! Je to Hotel Daniel vo Viedni kam som raz čírou náhodou zablúdila. Bolo by to fakt niečo, pre mňa, pretože hlásajú, že sú tu pre cestovateľov a tým ja teda som. Ak  zrovna nepotrebuje ubytko aspoň sa pokochajte tým dizajnom. :)

After the last poste I’m staying in the Vienna’s topic. So, do you know what is that sailboat doing at the roof? I do! It’s the Hotel Daniel, where I once went, when I was passing by. It is really something for me as they say that they are the hotel for travelers (who I really am! ) If you don’t need the accomodation, just check their beautiful design :)

http://www.hoteldaniel.com/en/vienna/about_the_daniel.html

2.  Le Vienna Urban Map

Toto je vecička, čo mi ulahčila chodenie po Viedni. Ak ste ten urban-hipster nadšenec v meste Viedenskom a neviete kde zakotviť na horúcu čokoládu, kde si kúpiť slušivý škandinávsky rolák alebo zrovna potrebujete frajerský bicykel- mapa Vám to povie!

This incredible thing has eased up my wandering around Vienna’s streets. If you are that sort-of-hip-urban person in Vienna and you don’t know where the cup of delicious hot chocolate waits for you, where to buy a stylish Scandinavian turteneck or just searching for a cool bike- the map solves it all!

http://www.inoperable.at/urbanmap.pdf

3. TeNeues Cool City

Toto je kolekcia aplikácií, ktoré sa fakt oplatia. Neznášam tie turistické knižky, kde Vám nepovedia viac ako kopec historických faktov a keď sa už-už vyberiete na miesto je to len daľšia pamiatka. Ja uprednostnujem toto! Kde sa najesť, kde sa vyventilovať v klube, čo stojí za tot vidieť a čo nie. A treba si počkať a vždy ich jeden čas ponúkajú zadarmo. Chi-ching!

This is the collection of apps that are worth the money. I kinda hate that stupid little books for tourists offering the most boring things in that city. Sorry, but I prefer this! Where to eat with glance, where to go out, what is worth seeing and what isn’t. I advise you to wait until they’ll offer them  for free as they sometimes do.