GIRLS

V zime, keď bolo sledovanie seriálov počas dňa odpustiteľné, som po dvoch rokoch odkladania konečne klikla na seriál GIRlS. Trvalo mi to dva roky, aj napriek tomu, že som ódy na GIRLS počúvala odvšadiaľ. Všade vraveli, že je to to veľmi autentické a ide z toho taká surová energia. Po pár epizódach som sa s týmto názorom ztotožnila.
GIRLS je komediálny seriál o štyroch 20-something dievčatách žijúcich v New Yorku, ktorým podobne ako všetkým ich rovesníkom, chýba úplná sebareflexia. (Hovorím to ako 20-something). Je im to však odpustené, lebo ten stret medzi očakávaniami a realitou vytvára komické scény.
Cením si Lenu Dunham, ktorá je v seriáli scenáristkou, herečkou a režisérkou. Vytvorila trojrozmerné postavy, ktoré pôsobia ako úľava po všetkých modelkách a herečkách, ktoré na človeka skáču z televízie. Napríklad jej postava Hannah je mladá spisovateľka, ktorá sa ešte stále hľadá. Veľá krát jej priatelia vyčítajú jej egoizmus, ktorý balancuje na hrane toho či ju milujete, alebo nenávidíte. To hovoria aj o seriáli, že buď ho milujete alebo nenávidíte. S GIRLS som ja nadmieru skamarátená, a čo vy?:)