Love & Bicycles

Pekné počasie a bicykle ma nemíňajú. Každý cylista mi dá za pravdu, že po čase duša zrastá s dušou na bicykli. Moje KTM-ko čaká menšia prerábka a tak pri hladaní náhradných častí na internete nachádzam štýlové veci, ktoré by každého urban cyklistu nemali minúť.

Source: aetherapparel.com

Foldable Helmet by Carrera: Po všetkých lunárnych moduloch na hlavu prichádza Carrera so štýlovou helmou, ktorá sa da stlačiť do užšieho stavu. Vychytávka. Fakt: Helmy na bicykel mi nikdy neprišli sexi, ale od kedy mám jednu od Yakkay, prídem si sexi ja. Takže, keep calm and wear a helmet.

Pokračovanie

Skylock je neobyčajný U-lock na bicykel. Skylock funguje na solárny pohon, otvára sa pomocou iPhone a ak zaznamená nejakú manipuláciu so zámkom, majiteľovi pošle správu. Nevýhody: vysoká cena (160 USD) +  ak Vám niekto ukradne iPhone má zdarma aj bicykel. Každopádne Skylocku fandím naďalej.

Všetky doplnky od Walnut Studiolo must. Vyrábajú držiaky na pivo, víno, omotávky, sedlá, kabelky a kopu daľších užitočných vecí. Ceny sú vskutku prijateľné.

Značku Shinola volajú “nádejou Amerického priemyslu“, myslím že právom. Shinola totižto vyrába v Detroite, kde ako vieme, už nič nefunguje. Shinola zobrala prístup k bicyklom inak. Vrátili sa k starému dobrému industriálnemu dizajnu. Navyše vyrábajú americké hodinky so švajčiarskou kvalitou. Cenu hodiniek znížili na tisíc dolárov tým, že použili švajčiarov na vyškolenie pracovníkov u nich v továrni v Detroite. Výsledkom je prvotriedny dizajn a prvotriedna kvalita.