Schoolstyle:Great dressed students

Ahojte!

Všade sa hovorí, že s módnymi blogermi sa akoby sa vrece roztrhlo. Je to pravda, čo je len pozitívne. Módu treba šíriť ako sa len dá. Ja som si posvietila na študentov z našej školy, ktorí sú zaujímavo oblečení. Predsa len škola je našim zamestnaním, tak si prezrite náš dress-code!

Hello!

Everybody says,that there’s so many fashion bloggers,sometimes too much.I agree,but I think that is positive.We need to expand fashion.I made some photos of students who are very great dressed and they are inspiration for the other.Well,school is our job,so let’s take a look at our dress-code!
Jacob/Kubo
In detail...Jacob/Kubo
In detail...Jacob/Kubo
Jacob/Kubo
Jacob,18/Kubo,18.I love his long sleeve shirt,especially the colour is very interesting.Boots are classic and now very trendy.Milujem jeho tričko s dlhým rukávom,špeciálne farba je veľmi zaujímavá.Boty sú klasické Timbeerlandy(kultové timberlandy podotýkam) a najmä teraz sú trendy.

Nicole/Nikola
In detail...Nicole/Nikola
Nicole/Nikola
Nicole/Nika
Erika
In detail...
Erika.
Gabrielle/Gabriela
Gabrielle/Gabriela
In detail...
Gabrielle/Gabriela.
Red sneakers
In detail...
Matthew/Maťo
Matthew/Maťo.Lúbim jeho červené tenisky.Myslím,že červené tenisky pre chalana je niečo ako topánky s červenou podrážkou pre ženu-je to skrátka oslava nohy.
I love his red Converse sneakers.i do think,that red sneakers for men is something like high heels with red slip sole for women-it’s just celebration of foot.
Boots/Erika
In detail...
David's shoes
David’s sneakers by ADIDAS.I don’t know the exact collection,but aren’t they amazing?!

In the end,I would liek to say huge thanksto all students,who let me photograph them.