the pioneers of style

Moje nadšenie z pánskych magazínov akosi neutícha. Všimla som si, že je ‘’jar pánskej módy“, kedy sú muži v rôznych editoriáloch oblečení do experimentálnej módy. V kontexte mi to príde zaujímavé, pretože sme všetci zvyknutí na mužov v obleku a kravatke a tým to hasne… Veľmi ma teší návrat v experimentom, podobne ako v dobách pre Veľkou francúzskou revolúciou, keď sa muži obliekali ešte výstrednejšie ako ženy. Taktiež vidím, že sa do časopisov dostávajú aj streetwear značky, čo je skvelé.
Ďaľším mojím postrehom je, že sa pozornosť obracia na mužov s tmavou pleťou a prirodzeným afrom. Lebo ‚black is beautiful‘ a ja súhlasím.

Páči sa mi Asap Rocky, ktorý je ochotný si na seba dať hocčo. Priznajme si, ten aj keby si dal na seba vrece tak v tom vyzerá skvele. Takže to sa neráta….No pridávam mu bod, že sa ako rapper oblieka do pekne strihaných kabátov a vždy mu to pristane. 

Veľmi ma zaujal aj tohtoročný víťaz Mercury Prize za hudbu, Benjamin Clementine. Jeho zvláštne-zaujímavý hlas, ktorý prišiel v balíku spolu s pocitom Afriky a skvelým zmyslom pre výber oblečenia, na mne zanechal dojem. Inšpirovať sa môžete tu.

Z mladšej generácie ulietavam módne ulietavam na Jadenovi Smithovi a Lukovi Sabathovi. Jaden je momentálne na obálke GQ Style, kde ho nastajlovali vskutku progresívne. Aj keď si ho moje oči pamätajú najmä z dojímavého filmu Pursuit of Happyness (Štastie na dosah), je z neho skoro dospelák. V každom magazíne ho označujú za moderného renesančného človeka. Síce, ja by som sa s tým označením trochu krotila, no uznávam, že chcieť zmeniť svet k lepšiemu je pekný ciel. Aj keď ho v 17-tich má snaď každý. :-) Viac z Jadena tu

Kolekciu uzatváram Pharrellom Williamsom, ktorý ma vkus v krvi. Odporčam ho v tomto rozhovore a editoriáli. Neviem, nikdy som si nepovedala, že by bol nudne oblečený alebo to naopak prešvihol. Sám Pharrell povedal, že ho inšpirujú obyčajní ľudia a že má stále oči na stopkách. Použijem preto môj obľbený citát od Marcela Prousta, ktorý hovorí, že:

‚‚Nie je podstatné vidieť stále nov zem, ale vidieť svet s párom čerstvých očí.‘‘

Not speaking Slovak? No problem, click here

                     There is a certain type of hype for menswear, now. It feels like there is a ‚menswear spring‘. I’ve recently noticed that men in fashion editorials are dressed much more adventurously. While magazines used portray men in a certain manner, in a suit & tie, the times have changed now. I am glad, this brings menswear a step further (or backward)? I remember menswear being this adventurous during the reign of Louis XIV. of France. I adore, how the definition of beauty constantly changes. I mean ‚black is beautiful‘ again, and that’s why I dedicate today’s section to them.

                     Personally, I like ASAP Rocky’s style. He is not afraid to dress in a waste bag. The truth has to be said, he would look awesome in everything. But, he grew up in Harlem which is notorious for it’s various clothing styles. He knows how to mix beautiful coats and suits, with something extraordinary. So, at long last, ASAP!

                     Another great man, that brings something special to the scene is Mr. Benjamin Clementine. This years winner of the British Mercury Prize. I like his visibly African looks mixed with great tailoring. I suggest checking this photoshoot from T Magazine. I took my breath away.

                    Regarding the youth, Jaden Smith and Luca Sabbatt are pioneers. While my memory still holds an image of a six year old Jaden from Pursuit of Happyness, he is all grown up. He is the latest cover of GQ Style, in which he is called a “modern renaissance man“. Although, I’m still not convinced with that, I admit wanting to save the world is a nice idea. But doesn’t everybody has this idea when they are 17? More from GQ Style here.

                  I close this chapter with, one and only, Pharrell Williams. I think, I’ve never seen him dressed badly. or thought  this is way too much. He knows how to be inspired by his surroundings. He, himself admitted taking inspiration from ordinary people. For more Pharrell inspiration, check this!
Screen Shot 2016-04-24 at 15.12.10