The reasons for going in and out.

Tento druh postu tu nebol už veľmi dlho. Dialo sa veľa vecí, ale nič mi akosi nepadlo za zmienku. Teraz je to všetko inak, nasleduje týždeň kedy sa všetci budeme môcť kultúrne vyjašiť.

              Začnem s umením. Nedávno som navštívila výstavu rakúskeho umelca Erwina Wurma v Kunstahalle LAB, ktorá trvá už niečo cez dva mesiace. O Erwinovej tvorbe som skoro nič nevedela, ale očaril ma. Na výstave sú len dve diela, ale okamžite Vás transportujú do inej dimenzie.  Jeho práca je o bežných objektoch a manipulácii s nimi. Naozaj pôsobivé. Odporúčam Vám si prezrieť aj jeho biografie, ktorú tam ponúkajú.  Na výstavu Všetko je inak máte čas do 26. 2. 2015. Viac info tu.
S hudbou to je v zime tažšie, ale nestažujem sa, kedže moji oblľúbenci Kraak & Smaak, prídu Bratislave pripomenúť ako chutí leto. Lístky tu.
Od októbra mám vo fiktívnom diáry zapísaný dátum v tomto mesiaci. 19.2. sa totižto uskutoční veľmi intelektuálny večer s názvom Noc architektúry. Prednášať príjde architektonické štúdio, ktorých meno sa začína na S a končí sa NOHETTA. Áno dámy a páni, príjdu géniovia, čo stoja za 9/11 Memorial v New Yorku, Norwegian National Opera, alebo nórskymi bankovkami. Viac info klik tu.

Od architektúry pokračujeme k móde a fotografii. Vo viedenskom Westlichte bude od 18.2 otvorená výstava módneho fotografa Edwarda Steichena s názvom In High Fashion. Čas máte do apríla, ale pravda netreba to nechávať na posledné minúty, viem o tom svoje :)
Aj keď mi je smutno, že výstava kolekcie Martina Hrču v Kapsuli už skončila, dalšia sa začala. Nie síce v Kapsuli, ale v nedaľekom Brne. V budove Uměleckoprůmyslového múzea až do apríla trvá výstava Moravského textilného priemyslu. Ako sledujem fotky na internete stojí to za výlet. Kto sa pridá?

UPDATE: Moja sestra Leni by mi asi neodpustila, keby som nenapísala o výstave ktorú spoluorganizuje. V Slovenskom národnom múzeu nájdete až do 1.3. výstavu zvanú Priestor a Radosť. Expozícia obsahuje budhistické sošky a rituálne predmety z Tibetu, Nepálu a Indie. Aj keď možno nieste zarytý budhista, príďte obohatiť mysel a zmysly. :)

Ukážky v poradí: 1. Erwin Wurm 2. Kraak & Smaak 3. Snohetta – Norwegian Opera House, 4. Edward Steichen