Všade dobre tak prečo ostávať doma? Part IV

Ladies and gentlemen,

Keďže,zas raz sa nakopilo milion skvelých akcíí a zas raz o nich nikto nič nevie,rozhodla som sa ich zhrnúť do jedného prekného prispevku Všade dobre tak prečo ostávať doma?

1.Festival FAST(Festival Autorskej Slovenskej Tvorby Pezinok)

Checem dodať že Sashe.sk mieri do nášho mesta čím som maximálne potešená!Maximálne!

14.10.

16:00 – Vernisáž výstavy fotografií:
AnnaStrachan/Marek Strachan, Zuzana Mitošinkovie, Katarína Križanovičová, Zuzana Smolková.

18:00 – Radošinské naivné divadlo – Nesladím
V trpkej komédii skúma autor Stanislav Štepka rôzne podoby ľudského šťastia. Dá sa nájsť šťastie na internete? Teda nájdeme si prostredníctvom tzv. zoznamiek partnera, s ktorým raz prežijeme ozajstný šťastný život? Možno považovať za šťastie to, keď sú nešťastní iní? Prinesie ozajstné ľudské šťastie výhra osamelej žene v stávkovej kancelárii vo výške milión eur? V čom vlastne spočíva ľudské šťastie?

21:00 – Koncert Márie Čírovej: hosť Andrea Gabrišová

15.10.

15:00 – Muzikál pre deti Super Markétka, Divadlo na kolesách
Muzikál Super Markétka pre deti plný prekvapení! Rozpráva príbeh neposlušného dievčatka Markétky. Jednej noci jej hračky stratia trpezlivosť a rozhodnú sa, že ju naučia slušne sa správať. Táto rozprávka bola vytvorená pre Divadlo na kolesách tak, aby motivovala deti k čítaniu kníh a zároveň im vysvetľuje, aké je slušné správanie dôležité.

19:00 – Hudobno poetické soireé: Účinkujú folkoví pesničkári: Bratislav Križan, Boris Čechvala a Janka Ovsonková, recituje Ivan Kováč.

21:00 – Príbeh v oblakoch, Divadlo na kolesách
Autorské divadelné predstavenie s hlavným hrdinom na chodúľoch. Veršovaná komédia o troch slovenských zbojníkoch, ktorým sa do cesty pripletie Guliver. Doplňujúce informácie
Zuzana Smatanová, ktorá mala vystúpiť 14.10. 20011 na FESTIVALE FAST v Pezinku na spoločnom koncerte s Máriou Čírovou náhle ochorela. Dnes (12.10.2011) to oznámil jej manažér Pavol Smolka hlavnému organizátorovi Divadlu na kolesách. Jej vystúpenie nahradí najnovší objav z jojkárskej show Česko – Slovensko má talent Andrea Gabrišová. Mária Čírova zostáva súčasťou programu a na podujatie skúša úplne nový program so sláčikovým kvartetom.


Fotky od dua:AnnaStrachan/Marek Strachan

Takže dúfam Pezinok že sa tam vidíme.!

2. SADE Live in Bratislava.

Dalšia neuveritelná vec,ktorou nie je nič  iné ako koncert milovanej Sade[ša-dé].

Pripájam videá s najznámejšími pesničkami.

3.Posterium-Poľský Inštitút-Bratislava

          Bratislava, Poľský inštitút, Nám. SNP 27

V Galérii  Poľského inštitútu v Bratislave štartuje 6. októbra mimoriadny medzinárodný umelecký projekt P-O-S-T-E-R-I-U-M. Priamym podnetom bola expozícia popredného a vo svete renomova-ného slovenského umelca-dizajnéra  Dušana Juneka (1943), realizovaná Slovenským centrom dizajnu minulý rok v Bratislave. Expozícia vyvolala pozitívne reakcie a ohlasy v zahraničí a pozvanie D. Juneka prijali svetoznámi grafici-dizajnéri k účasti na spoločnom medzinárodnom projekte

P-O-S-T-E-R-I-U-M. V jeho rámci bude prezentovaná ich tvorba postupne po metropolách Európy. Na premiére projektu v Bratislave svoje tvorivé posolstvá v podobe umeleckých posterov predstavujú špičkové osobnosti súčasnej svetovej vizuálnej komunikácie a grafického dizajnu.

Prvý krát  je v Bratislave možnosť vidieť ojedinelú tvorbu plagátového umenia svetovej legendy

grafického dizajnu XX. storočia – Shigeo Fukudu (1932-2009). V tvorbe japonského umelca  je originalita spracovania tém, vyjadrenie paradoxov optickými ilúziami, humor a skvelá grafická  hravosť obdivovaná a uznávaná na celom svete. Preto je symbolické i pochopiteľné, že jeho

významní kolegovia vystavujúci v Bratislave ho ustanovili za čestného člena svojho medzinárodného First Poster Clubu. Každý z renomovaných  autorov sa predstavuje v Bratislave  reprezentatívnou kolekciou diel, charakterizujúcou  ich osobitú kreativitu a individuálne videnie sveta. Lex Drewinski

z Berlína reaguje na sociálne a humánne témy veľavravnou grafickou skratkou. Diela Karla  Míšeka

z Prahy prekvapujú svou spontaneitou, dynamikou tvarov a farieb  reflektujúcou prostredie divadla a muzikálu. Svet tajomných optických ilúzií a vizuálnych klamov, tak blízky dnešnému reálnemu svetu, je rozsiahlym tvorivým priestorom mága grafického umenia  Istvána Orosza z Budapešti. Ako sveto-známy grafik a vo svete oceňovaný autor i režisér animovaných  filmov predstavuje v Bratislave aj túto významnú časť svojej tvorivej práce. Pojem „Poľská  škola plagátu“ je vo svete už vyše polstoročie  mimoriadny a neobyčajne frekventovaný fenomén. Jej vrcholný a pritom špecifický predstaviteľ  Władysław Pluta z Krakova používa ako stavebný kameň svojich diel „len“ písmená. Elegantná architektúra významov ktorú z nich vytvára, pôsobí nielen na oko, ale aj na intelekt diváka. Vladislav Rostoka z Bratislavy patrí dlhodobo k najakceptovanejším slovenským umelcom-dizajné-rom v zahraničí. Majster Detail je prezývka, ktorá mu právom patrí a jeho excelentná hra s tvarom farbou a písmom to plne potvrdzuje. Autorom a kurátorom projektu je Dušan Junek z Bratislavy.

Jeho tvorbu, ktorou sa prezentuje aj na výstave, charakterizoval duchovný „otec“ všetkých vystavujú-cich umelcov Shigeo Fukuda: „Dominantou Junekovej tvorby je inteligentná metafora, ktorá vychádza z intelektuálnej platformy a vyúsťuje vo vtipnú nadsádzku“.

Medzinárodný projekt umenia plagátu  P-O-S-T-E-R-I-U-M je ideové a vizuálne posolstvo špičkových tvorivých osobností, ktorých kultúrna  štafeta  bude mať postupne zastávky-výstavy v metropolách  Európy: Varšave, Budapešti, Berlíne, Viedni, Ríme, Prahe, Paríži, Haagu, Ljubljani, Aarhuse, Helsinkách,  Krakove, atď., V jednotlivých zemiach sa priradia ďalší špičkoví umelci a vytvoria medzinárodnú reťaz humanitného posolstva. Premiéra projektu bude zahájená vernisážou vo štvrtok 6. októbra 2011 o 17:00 hod v Galérii Poľského inštitútu v Bratislave za prítomnosti vystavujúcich umelcov. Záštitu nad projektom prevzal Minister kultúry SR Daniel Krajcer a Japonské veľvyslanectvo v Slovenskej republike.

Odporúčam si pozriež ich stránku:Pozrite tu!

Takže na všetkých týchto akciích budem tak čakajte nové fotky.

S láskou,Shokolo