Všade dobre tak prečo ostávať doma? Part V

Takže dnešný Všade dobre prečo ostávať doma?! bude obsahovať tieto časti:

1.Jazzové dni

2.Red Bull Art of Can

3.Módne dni.

 

1.Jazzové dni

Takže je mi to teda udalosť dosť velká.Osobne mám už lístok kúpený,tak snáď ma tam pustia aj s mojim vernám fotoaparátom a ja Vám budem môcť priblížiť atmosféru…

Tu už je oficiálny text:

Keď skupinka jazzových entuziastov v roku 1975 amatérsky zorganizovala prvý ročník Bratislavských jazzových dní, určite nikto z nich nepredpokladal, že sa z festivalu stane podujatie európskej úrovne, na ktorom každoročne účinkujú svetové jazzové hviezdy.

Spočiatku hrali na festivale hudobníci z Československa a okolitých socialistických krajín. Na tretom ročníku BJD, v roku 1977, prvýkrát vystúpili hudobníci zo západnej Európy – fínsky big band Retuperä a trio Weiden z NSR. V roku 1979 Bratislava privítala prvého amerického hudobníka na festivale – trubkára Lee Harpera. Na prelome 70. a 80. rokov boli BJD už veľkým, profesionálnym festivalom, pestrou prehliadkou jazzu z Československa a niekoľkých európskych krajín.

V roku 1982 vystúpil prvý hudobník medzinárodného formátu – harmonikár a gitarista Jean Toots Thielemans. O rok neskôr, v roku 1983, prišlo k zásadnému obratu. Do Bratislavy prišli zahrať dvaja americkí jazzmani najzvučnejších mien – gitarista Larry Coryell a bubeník Jack De Johnette so svojou skupinou Special Edition. V nasledujúcich rokoch sme mohli v Bratislave vidieť a pocuť nasledujúce hviezdy prvej veľkosti:

Chick Corea & Gary Burton, Oregon, John McLauglin, Stanley Clarke, Bobby McFerrin, Flora Purim & Airto Moreira, Lester Bowie & Bras Fantasy, Billy Cobham, Sun Ra Arkestra, Michael Brecker, Steve Coleman’s Five Elements, Michel Camilo, Herbie Hancock, James Blood Ulmer, Cassandra Wilson, Stanley Jordan, John Scofield, Wynton Marsalis, Take 6, Michel Petrucciani, The Zawinul Syndicate, Bob Berg, Georgie Fame, Jean Luc Ponty, Ray Brown, Maceo Parker, Betty Carter, Steps Ahead, Hiram Bullock, Vienna Art Orchestra, Yellowjackets, Bill Evans And Push, Vernon Reid, Al Di Meola, Courtney Pine, Larry Coryell’s Eleventh House, Bill Bruford’s Earthworks, Grand Slam (Jim Hall, Joe Lovano, George Mraz, Lewis Nash), David Sanchez, Bebel Gilberto, Lew Tabackin, Kurt Elling, James Carter, Joey DeFrancesco, Lucky Peterson, Robben Ford, Mezzoforte, Victor Bailey, Marcus Miller.

Tradičné miesto konania festivalu je takmer od začiatku bratislavský Park kultúry a oddychu. Bratislavské jazzové dni organizuje agentúra Rock Pop Bratislava.

A program tu:Piatok 21.10.:
The Illusions Trio, feat Tatiana Hicová (SK)
Grażyna Auguścik &  Bester Quartet (PL)
Raúl Midón Trio (USA)
Chcucho Valdés & Afro-Cuban Messengers (Cuba)
B Stage
Comp&Neros ( SK )
Michal Balla Trio ( SK )
Andy Belej Quartet  ( SK )
Nu Folder  ( SK )
Sobota  22.10.:
Matúš Jakabčic CZ-SK, Big Band feat Harry Sokal (SK, CZ, A)
Harold López-Nussa Trio (F, Cuba)
Curtis Stigers (USA)
Nicholas  Payton Quintet (USA)
B Stage
Fanfán Tulipán ( CZ )
Fabian Supancic Organ Trio ( SK, A)
Andrea Bučková & Mária Kmeťková ( SK )
Paul Zauner Quartet feat Donald Smith  ( A, USA)
Nedeľa 23.10.:
Viktor Tóth Ensemble (H)
Randy Brecker & AMC Trio (USA, SK)
Robert Glasper Experiment (USA)
Earth, Wind & Fire Experience, feat  Al McKay (USA)

B Stage
Jana Bezek Trio ( SK, PL)
Fat breakFast ( SK )
Vanda ( SK )
Jazz Plays Europe Laboratory ( SK, PL, D, B, L, NL, F)

2.Red Bull Art of Can.

 

Áno,áno aj sem idem,a že chystám sa na to už dlhšiu dobu.Je to vlastne umenie zhotovené zo starách plechoviek od Red Bullu.

Vôbec po prvýkrát v histórii sa uskutoční samostatná výstava Red Bull Art of Can na Slovensku. Už od piatku 21. októbra máte možnosť navštíviť historickú budovu v Eurovea – Sklad č.7 (oproti McDonaldu) kde budú vystavené najlepšie diela z plechoviek, ktoré vytvorili slovenskí kreatívci – nie len profesionálni dizajnéri, ale aj amatéri.

V unikátnej lokalite na Pribinovej ulici č. 8 bude počas desiatich dní vystavených niekoľko desiatok najlepších diel vybratých odbornou. Kurátorom výstavy je Milan Chrenka Okrem kreatívnych diel z plechoviek sa môžete tešiť aj na bohatý sprievodný kultúrny program.

Red Bull Art of Can je celonárodný lov na fantáziu, otvorený pre každého, od umelcov na plný úväzok až po tých, ktorí majú v sebe nevídaný talent a dychvyrážajúcu kreativitu. Stavať, tesať, zvárať, lepiť, tĺcť kladivom, ohýbať, prekladať, stláčať, páskovať, maľovať, jednoducho čo len chcete!

Projekt vyvrcholí jedinečnou umeleckou výstavou, kde budú predstavené vybrané diela, kým tri najlepšie diela budú ohodnotené atraktívnymi cenami. Traja víťazi ktorí budú oznámení počas otváracieho večera výstavy budú vybraní porotcami.

Pre priblíženie som našla set fotiek na Flickri aby ste vedeli o čo sa jedná: FLICKR

3.Módne dni

Toto je akcia na ktorú by som sa ako čiastočná módna blogerka chcela dostať a následne Vám priniesť report o tejto akcii.Je to uý otázne či sa tam dotanem alebo nie.Každopádne,nech sa páči krátky text o čom vlastne táto akcia je

Šiesty ročník Bratislavských módnych dní znova poteší všetkých, ktorí obdivujú vzrušujúci svet módy. Nové talenty ale aj kolekcie etablovaných slovenských a českých návrhárov budú predvedené v bratislavskom hoteli Holiday Inn pod záštitou starostky Starého Mesta Tatiany Rosovej a poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika.

Nech sa páči tu už je program:

24. 10.
Pod záštitou Tatiany Rosovej, starostky Starého mesta Bratislava a Miroslava Mikolášika, poslanca Európskeho parlamentu
Zlatica Hujbertová – víťazka súťaže Nové tváre módnej scény 2010
Nové tváre módnej scény 2011 – Predstavenie finalistov a udeľovanie cien
Libor Komosný (CZ)

25. 10.
Jana Pištejová
Veronika Hložníková
Paulína Polonyová
Exkluzívna prehliadka Iveta Lederer
Denisa Nová (CZ)

26. 10.
Katarína Halásová
Lukáš Kimlička
Predstavenie víťazov súťaže Nové tváre módnej scény 2011
Kolekcie popredných českých a slovenských dizajnérov
Kožuchy REVAY
Styling: Martin Gvizdová, Jan Pokorný, Milan Štefan

27. 10.
Workshop

Lístky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.Cena za jeden deň je 50 eur.