Všade dobre tak prečo postávať doma? Part ll

Tak číslo 2 vydania Všade dobre tak prečo ostávať doma

Pre začiatok rozpíšem všetky zaujímavé miesta kde sa dá zabaviť(a skutočne sa s nimi roztrhlo vrece!)

1.BLAF(Bratislava Art Festival)

2.Dizajnvíkend

3.Novesta výstava

4.Pecha Kucha Night

5.Jan Kaplický výstava

6.Konvergencie-koncert Jana Kirschner

1.BLAF

Takže,začnem BLAF alebo Bratislava Art Festival je konečne správnym krokom vpred.AKcia plná galérii,zábavy,uvoľnenia a včeličoho iného…Definitiívne je to vec,ktorá je must-see must-feel!

Víkendujeme s umením

BRATISLAVA ART FESTIVAL

Slávnostné otvorenie festivalu na nádvorí SNG – koncert

Príďte sa opäť zabaviť do netradičného prostredia nádvoria SNG na koncert slovenských skupín ŽIVÉ KVETY , BILLY BARMAN a ZÓNA A.  V piatok 30.9. o 19.00 h na Vás čaká príjemná spoločnosť, skvelé jedlo a nápoje.
Bratislava Art festival – BLAF je týždňový festival vizuálneho umenia, na ktorom môže návštevník zažiť, pochopiť, vnímať a diskutovať o umení. Festival je zároveň platforma pre aktívnu spoluprácu a sieťovanie štátnych a súkromných galérií ako aj prezentáciu už etablovaných formátov v oblasti súčasného umenia.

Toť oficiálny text.:)

Pre ešte viacej informácii pozriže stránku BLAF-u

English version:In short,Bratislava Art Festival is festival for trully-lovers and also for ordinary people who just want spent their time effectively.

I’m bringing offiacial version for English speakers:

BRATISLAVA ART FESTIVAL

Bratislava Art festival – BLAF is a one-week festival of visual arts, offering visitors a chance to experience, understand, perceive and discuss art. The festival is also a platform for active cooperation and networking of public and private galleries, as well as for presentations of the already-established formats in the area of contemporary art.

Festival’s opening ceremony at the courtyard of SNG – CONCERT
FRI, September 30, 19:00, Free entrance 

Come to the unusual area of the courtyard of SNG for concerts of Slovak bands ŽIVÉ KVETY , BILLY BARMAN and ZÓNA A. Enjoy good company, great food and drinks.

Official site:BLAF

Little surprise,you can spot me here on the video in 0:03 and also 0:19-0:20

Prekvapko,možete ma vidieť vo videu je TV spot pre BLAF,kde som robila fotenie na reklamu a toto je zostrih fotení.WOrth to watch :)

2.Dizajnvíkend

SK verzia:    http://www.dizajnvikend.sk/

En version:     http://www.dizajnvikend.sk/?lang=en

Dizajnvíkend Bratislava.

Bratislava zažije v poradí už tretí ročník festivalu Dizajnvíkend Bratislava. Jeho vznik inšpirovali vo svetových metropolách známe Design Weeks. Vzhľadom na to, že Bratislava až taká metropola nie je, názov prešiel istou lokálnou „ coververziou“. Spoločné je, že aj Dizajnvíkend Bratislava chce byť intenzívnym sviatkom dizajnu, dizajnérov a ľudí, ktorým záleží na veciach okolo. Naším cieľom je aby prekračoval klasické prehliadky a výstavy a stal sa experimentálnym laboratóriom, ktoré akceleruje domácu scénu. Chceme aby bol miestom premiér najnovších konceptov, prototypov, produktov aby predstavoval inšpiratívnych tvorcov zo sveta a najmä aby prinášal zážitky aj poznanie pre širokú verejnosť. Rozdiel oproti svetu je napríklad v tom, že náš festival chce dávať významný priestor aj grafickému dizajnu, ktorý má na Slovensku silnú tradíciu a stále prináša nových zaujímavých tvorcov. Po dvoch ročníkoch na čerstvom vzduchu (areál Ekoiuventy, nádvorie SNG a ulice Starého mesta) sa prvý krát jeho vrstevnatý program usídli „pod strechou“. Noblesný opustený Pisztoryho palác (bývalé Leninové múzeum) má výnimočnú atmosféru. Spojenie súčasného dizajnu s ním bude experimentom, na ktorý sa veľmi tešíme.

2.Novesta výstava

Toto je taka moja srdcová záležitosť alias moje najoblúbenejšie tenisky Novesta majú výstavu v hlavnom meste. :)Palec hore pre výstavu,palec hor epre Novestu.
Modely značky Novesta zaujmú verejnosť veselými farebnými kombináciami, jedinečnými materiálmi, netradičnými potlačami či doplnkami.

BRATISLAVA 16. septembra (WBN/PR) – Pod záštitou Slovenského centra dizajnu otvorila tento týždeň značka Novesta výstavu svojich dizajnérskych kúskov vo výstavnom a informačnom bode Satelit na Dobrovičovej ulici 3 v Bratislave. Výstava návštevníkom ponúka to najlepšie z diela vlastného dizajn centra, ale aj výsledky jeho spolupráce s viacerými slovenskými a českými dizajnérskymi značkami a dizajnérmi.
Na kolekcii vystavených produktov pracovalo dizajn centrum značky, ktoré nesie názov Novesta Design, viac ako rok. Ide o súbor modelov trendových gumákov a štýlových tenisiek vyrábaných na báze prírodného kaučuku. Prevažná časť modelov je vyrábane ručne. Špecialitou modelov je kreatívny dizajn, ktorý umocňujú rôzne netradičné prvky. Modely zaujmú verejnosť veselými farebnými kombináciami, jedinečnými materiálmi, netradičnými potlačami či doplnkami. Viaceré z vystavovaných modelov sú už v predaji na slovenskom a českom trhu, iné na svoju sériovú výrobu ešte len čakajú. Špeciálnu skupinu tvoria modely, na ktorých spolupracovali študenti dizajnu obuvi, odevu a textilného dizajnu, z ktorých niektoré v blízkej budúcnosti Novesta taktiež ponúkne svojim zákazníkom.
Výstava módnej značky Novesta potrvá do 16. októbra 2011 a pokiaľ Vás niektorý z vystavených modelov či prototypov zaujme natoľko, že bez neho nebudete chcieť odísť, môžete si ho v termíne od 13. do 16. októbra 2011 priamo na mieste zakúpiť.

(Zdroj:www.webnoviny.sk)

Tak vidíme sa v Satelite.:)