Zlín Live!

Na Fashion Live! je to 50: 50, polovica prehliadok ma (ne)baví a druhá fascinuje. UTB Zlín bola určite jedna z tých fascinujúcich. Prišla som na posľednú chvíľu, ale chvalabohu som niečo zachytila. Nemám rada, keď je odev definovaný pojmom  “nositeľné“ a “nenositeľné“, ale ak to má slúžiť lepšiemu priblíženiu vecí, tak hovorím krásne nositeľné. :)  Myslím, že odevy boli esteticko-utilitárne, invencia bez zbytočnosti.  Na móle prevládala téma mladých a ich spojenie s ulicou a mestom. To ako sa nesú mestom, so svojimi ruksakmi a longboardami, ako vytvárajú určitý kmeň. Aspoň to bol môj dojem. Možno ste si všimli, že teraz v móde prevláda hype skúmania budúcnosti. Aj študenti zo Zlína skúmali a objavovali. Spojenie športových materiálov s “starou nudnou“ bavlnou alebo vlnou vytvorilo zaujímavý mix na ktorý sa dá pozerať čerstvými očami. Móda je skvelá vec, no nie?

Na runway sa predstavili Ján Černý, Nikola Susová, Daniela Šalátová, Tereza Otahalíková, Veronika Krahulíková a Andrea Sološová.

English
It’s 50: 50 at the Fashion Live! which takes place in Bratislava. Half of the shows rather bore me, the other fascinate me. The show by UTB Zlín was the fascinating one. I came in the last minute, but despite that I had a chance to see something great. Regarding the atmosphere of the fashion show, you could smell dedication to youngsters. The urban tribalism, the way kids run the streets with their backpacks and longboards under their arms. You might have had a chance to spot, that current fashion is really obsessed with exploring future. The students of UTB Zlín were exploring, too. Usually, this exploration becomes quite uninteresting and after a while you begin to yawn. However, this was not the case of this showcase of fashion. Blending technical materials, widely used for activewear, mixed with “old, boring“ cotton and wool made an intricate look. And thank God, everything was not black!

 

zlín,
zlin detail
zlin fash showzlín66
IMG_1411
zlín boys